BZX884B30L-G3-08
DigiKeys produktnummer
112-BZX884B30L-G3-08TR-ND - Remsa och spole (TR)
112-BZX884B30L-G3-08CT-ND - Remsbit (CT)
112-BZX884B30L-G3-08DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
BZX884B30L-G3-08
Beskrivning
DIODE ZENER 30V 300MW DFN1006-2A
Detaljerad beskrivning
Dioder - zener 30 V 300 mW ±2% Ytmontering DFN1006-2A
Kategori
Impedans (max) (Zzt)
80 Ohms
Tillv.
Ström - läckström @ Vr
50 nA @ 21 V
Serie
Spänning - fram (Vf) (max) @ If
900 mV @ 10 mA
Arbetstemperatur
150°C (TJ)
Tolerans
±2%
Effekt - max
300 mW