BZX884B22L-HG3-08
DigiKeys produktnummer
112-BZX884B22L-HG3-08TR-ND - Remsa och spole (TR)
112-BZX884B22L-HG3-08CT-ND - Remsbit (CT)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
BZX884B22L-HG3-08
Beskrivning
DIODE ZENER 22V 300MW DFN1006-2A
Detaljerad beskrivning
Dioder - zener 22 V 300 mW ±2% Ytmontering DFN1006-2A
Kategori
Ström - läckström @ Vr
50 nA @ 15.4 V
Tillv.
Spänning - fram (Vf) (max) @ If
900 mV @ 10 mA
Serie
Arbetstemperatur
150°C (TJ)
Remsbit (CT)
Grad
Automotive
Artikelstatus
Aktiv
Godkännande
AEC-Q101
Tolerans
±2%
Inkapsling/låda
Effekt - max
300 mW
Impedans (max) (Zzt)
55 Ohms