BZX85B11-TR
DigiKeys produktnummer
112-BZX85B11-TR-ND - Remsa och spole (TR)
112-BZX85B11-TRCT-ND - Remsbit (CT)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
BZX85B11-TR
Beskrivning
DIODE ZENER 11V 1.3W DO204AL
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Dioder - zener 11 V 1.3 W ±2% Genomgående hål DO-204AL (DO-41)
Kategori
Ström - läckström @ Vr
500 nA @ 8.2 V
Tillv.
Arbetstemperatur
-55°C-175°C
Serie
Grad
Automotive
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Godkännande
AEC-Q101
Artikelstatus
Föråldrad
Monteringstyp
Genomgående hål
Spänning - Zener (Nom) (Vz)
Inkapsling/låda
Tolerans
±2%
Leverantörens enhetsförpackning
DO-204AL (DO-41)
Effekt - max
1.3 W
Basproduktens nummer
Impedans (max) (Zzt)
8 Ohms