BZX84C6V8-E3-18 är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Similar
Diodes Incorporated
I lager: 0
Datablad
Similar
onsemi
I lager: 12 412
Datablad
Diotec Semiconductor
Central Semiconductor Corp
onsemi
Comchip Technology
Diodes Incorporated
Dioder - zener 6.8 V 300 mW ±5% Ytmontering SOT-23-3
BZX84C6V8-E3-18
DigiKeys produktnummer
BZX84C6V8-E3-18-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
BZX84C6V8-E3-18
Beskrivning
DIODE ZENER 6.8V 300MW SOT23-3
Tillverkarens standardleveranstid
41 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Kategori
Impedans (max) (Zzt)
15 Ohms
Tillv.
Ström - läckström @ Vr
3 µA @ 4 V
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-150°C
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Artikelstatus
Aktiv
Leverantörens enhetsförpackning
SOT-23-3
Tolerans
±5%
Basproduktens nummer
Effekt - max
300 mW