BZX84C6V8-E3-08 | |
|---|---|
Tillverkare | |
Tillverkarens produktnummer | BZX84C6V8-E3-08 |
Beskrivning | DIODE ZENER 6.8V 300MW SOT23-3 |
Tillverkarens standardleveranstid | 41 veckor |
Kundreferens | |
Detaljerad beskrivning | Dioder - zener 6.8 V 300 mW ±5% Ytmontering SOT-23-3 |
Datablad | Datablad |
Kategori | Impedans (max) (Zzt) 15 Ohms |
Tillv. | Ström - läckström @ Vr 3 µA @ 4 V |
Serie | Arbetstemperatur -55°C-150°C |
Förpackning Remsa och spole (TR) Remsbit (CT) Digi-Reel® | Monteringstyp Ytmontering |
Artikelstatus Aktiv | Inkapsling/låda |
Spänning - Zener (Nom) (Vz) | Leverantörens enhetsförpackning SOT-23-3 |
Tolerans ±5% | Basproduktens nummer |
Effekt - max 300 mW |