BZX84C51-G3-18 är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Parametrisk ekvivalent
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
I lager: 10 541
Datablad
Parametrisk ekvivalent
I lager: 0
Datablad
Similar
onsemi
I lager: 794
Similar
Central Semiconductor Corp
onsemi
Dioder - zener 51 V 300 mW ±5% Ytmontering SOT-23-3
BZX84C51-G3-18
DigiKeys produktnummer
BZX84C51-G3-18-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
BZX84C51-G3-18
Beskrivning
DIODE ZENER 51V 300MW SOT23-3
Tillverkarens standardleveranstid
41 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
EDA-/CAD-modeller
BZX84C51-G3-18 Modeller
Produktattribut
Hitta liknande produkter
Kategori
Impedans (max) (Zzt)
180 Ohms
Tillv.
Ström - läckström @ Vr
50 nA @ 35.7 V
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-150°C
Artikelstatus
Aktiv
Leverantörens enhetsförpackning
SOT-23-3
Tolerans
±5%
Basproduktens nummer
Effekt - max
300 mW