BZX84C36-HE3_A-08 är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Parametrisk ekvivalent
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
I lager: 0
Datablad
Parametrisk ekvivalent
I lager: 0
Datablad
Dioder - zener 36 V 300 mW ±5% Ytmontering SOT-23-3
BZX84C36-HE3_A-08
DigiKeys produktnummer
112-BZX84C36-HE3_A-08TR-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
BZX84C36-HE3_A-08
Beskrivning
DIODE ZENER 36V 300MW SOT23-3
Tillverkarens standardleveranstid
41 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Kategori
Impedans (max) (Zzt)
90 Ohms
Tillv.
Ström - läckström @ Vr
50 nA @ 25.2 V
Serie
Arbetstemperatur
150°C (TJ)
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Grad
Automotive
Artikelstatus
Aktiv
Godkännande
AEC-Q101
Spänning - Zener (Nom) (Vz)
Monteringstyp
Ytmontering
Tolerans
±5%
Inkapsling/låda
Effekt - max
300 mW