BZX84C2V7-G3-08
DigiKeys produktnummer
112-BZX84C2V7-G3-08TR-ND - Remsa och spole (TR)
112-BZX84C2V7-G3-08CT-ND - Remsbit (CT)
112-BZX84C2V7-G3-08DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
BZX84C2V7-G3-08
Beskrivning
DIODE ZENER 2.7V 300MW SOT23-3
Tillverkarens standardleveranstid
41 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Dioder - zener 2.7 V 300 mW ±5% Ytmontering SOT-23-3
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
BZX84C2V7-G3-08 Modeller
Produktattribut
Hitta liknande produkter
Kategori
Impedans (max) (Zzt)
100 Ohms
Tillv.
Ström - läckström @ Vr
20 µA @ 1 V
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-150°C
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Artikelstatus
Aktiv
Leverantörens enhetsförpackning
SOT-23-3
Tolerans
±5%
Basproduktens nummer
Effekt - max
300 mW