BZX84C18-E3-08 är slut i lager och kan restnoteras.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Direkt
Diodes Incorporated
I lager: 1 838
Datablad
Similar
onsemi
I lager: 2 301
Datablad
Similar
Diotec Semiconductor
Central Semiconductor Corp
Panjit International Inc.
I lager: 897
Comchip Technology
Diodes Incorporated
onsemi
Dioder - zener 18 V 300 mW ±5% Ytmontering SOT-23-3
BZX84C18-E3-08
DigiKeys produktnummer
BZX84C18-E3-08GITR-ND - Remsa och spole (TR)
BZX84C18-E3-08GICT-ND - Remsbit (CT)
BZX84C18-E3-08GIDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
BZX84C18-E3-08
Beskrivning
DIODE ZENER 18V 300MW SOT23-3
Tillverkarens standardleveranstid
41 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Kategori
Impedans (max) (Zzt)
45 Ohms
Tillv.
Ström - läckström @ Vr
50 nA @ 12.6 V
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-150°C
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Artikelstatus
Aktiv
Leverantörens enhetsförpackning
SOT-23-3
Tolerans
±5%
Basproduktens nummer
Effekt - max
300 mW