BZX84B9V1-HE3-08 har utgått och tillverkas inte längre.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
MFR Recommended
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
I lager: 0
Datablad
Similar
Diodes Incorporated
I lager: 0
Datablad
Similar
Diodes Incorporated
Comchip Technology
onsemi
onsemi
I lager: 66
Dioder - zener 9.1 V 300 mW ±2% Ytmontering SOT-23-3
BZX84B9V1-HE3-08
DigiKeys produktnummer
BZX84B9V1-HE3-08-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
BZX84B9V1-HE3-08
Beskrivning
DIODE ZENER 9.1V 300MW SOT23-3
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Kategori
Ström - läckström @ Vr
500 nA @ 6 V
Tillv.
Arbetstemperatur
-55°C-150°C
Serie
Grad
Automotive
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Godkännande
AEC-Q101
Artikelstatus
Föråldrad
Tolerans
±2%
Effekt - max
300 mW
Basproduktens nummer
Impedans (max) (Zzt)
15 Ohms