BZX84B75-HE3-08 har utgått och tillverkas inte längre.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
MFR Recommended
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
I lager: 0
Datablad
Dioder - zener 75 V 300 mW ±2% Ytmontering SOT-23-3
BZX84B75-HE3-08
DigiKeys produktnummer
BZX84B75-HE3-08-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
BZX84B75-HE3-08
Beskrivning
DIODE ZENER 75V 300MW SOT23-3
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Kategori
Ström - läckström @ Vr
50 nA @ 52.5 V
Tillv.
Arbetstemperatur
-55°C-150°C
Serie
Grad
Automotive
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Godkännande
AEC-Q101
Artikelstatus
Föråldrad
Tolerans
±2%
Effekt - max
300 mW
Basproduktens nummer
Impedans (max) (Zzt)
255 Ohms