BZX84B5V1-G3-18 är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Parametrisk ekvivalent
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
I lager: 588
Datablad
Parametrisk ekvivalent
I lager: 0
Datablad
I lager: 4 702
I lager: 155
Similar
onsemi
Similar
Diodes Incorporated
I lager: 5
Central Semiconductor Corp
onsemi
Central Semiconductor Corp
Diodes Incorporated
Dioder - zener 5.1 V 300 mW ±2% Ytmontering SOT-23-3
BZX84B5V1-G3-18
DigiKeys produktnummer
BZX84B5V1-G3-18-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
BZX84B5V1-G3-18
Beskrivning
DIODE ZENER 5.1V 300MW SOT23-3
Tillverkarens standardleveranstid
41 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
EDA-/CAD-modeller
BZX84B5V1-G3-18 Modeller
Produktattribut
Hitta liknande produkter
Kategori
Impedans (max) (Zzt)
60 Ohms
Tillv.
Ström - läckström @ Vr
2 µA @ 2 V
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-150°C
Artikelstatus
Aktiv
Leverantörens enhetsförpackning
SOT-23-3
Tolerans
±2%
Basproduktens nummer
Effekt - max
300 mW