BZX84B51-HE3-18 har utgått och tillverkas inte längre.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
MFR Recommended
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
I lager: 0
Datablad
Similar
onsemi
I lager: 794
Datablad
Similar
Central Semiconductor Corp
I lager: 5 834
Dioder - zener 51 V 300 mW ±2% Ytmontering SOT-23-3
BZX84B51-HE3-18
DigiKeys produktnummer
BZX84B51-HE3-18-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
BZX84B51-HE3-18
Beskrivning
DIODE ZENER 51V 300MW SOT23-3
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Kategori
Ström - läckström @ Vr
50 nA @ 35.7 V
Tillv.
Arbetstemperatur
-55°C-150°C
Serie
Grad
Automotive
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Godkännande
AEC-Q101
Artikelstatus
Föråldrad
Tolerans
±2%
Effekt - max
300 mW
Basproduktens nummer
Impedans (max) (Zzt)
180 Ohms