BZX84B4V7-HE3-18 har utgått och tillverkas inte längre.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
MFR Recommended
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
I lager: 0
Datablad
Similar
Diodes Incorporated
I lager: 0
Datablad
Similar
Central Semiconductor Corp
onsemi
onsemi
Central Semiconductor Corp
Comchip Technology
Diodes Incorporated
Dioder - zener 4.7 V 300 mW ±2% Ytmontering SOT-23-3
BZX84B4V7-HE3-18
DigiKeys produktnummer
112-BZX84B4V7-HE3-18TR-ND - Remsa och spole (TR)
112-BZX84B4V7-HE3-18CT-ND - Remsbit (CT)
112-BZX84B4V7-HE3-18DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
BZX84B4V7-HE3-18
Beskrivning
DIODE ZENER 4.7V 300MW SOT23-3
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Kategori
Ström - läckström @ Vr
3 µA @ 2 V
Tillv.
Arbetstemperatur
-55°C-150°C
Serie
Grad
Automotive
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Godkännande
AEC-Q101
Artikelstatus
Föråldrad
Tolerans
±2%
Leverantörens enhetsförpackning
SOT-23-3
Effekt - max
300 mW
Basproduktens nummer
Impedans (max) (Zzt)
80 Ohms