BZX84B3V6-G3-18
DigiKeys produktnummer
112-BZX84B3V6-G3-18TR-ND - Remsa och spole (TR)
112-BZX84B3V6-G3-18CT-ND - Remsbit (CT)
112-BZX84B3V6-G3-18DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
BZX84B3V6-G3-18
Beskrivning
DIODE ZENER 3.6V 300MW SOT23-3
Tillverkarens standardleveranstid
41 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Dioder - zener 3.6 V 300 mW ±2% Ytmontering SOT-23-3
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
BZX84B3V6-G3-18 Modeller
Produktattribut
Hitta liknande produkter
Kategori
Impedans (max) (Zzt)
90 Ohms
Tillv.
Ström - läckström @ Vr
5 µA @ 1 V
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-150°C
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Leverantörens enhetsförpackning
SOT-23-3
Tolerans
±2%
Basproduktens nummer
Effekt - max
300 mW