BZX84B3V6-G3-18 | |
|---|---|
Tillverkare | |
Tillverkarens produktnummer | BZX84B3V6-G3-18 |
Beskrivning | DIODE ZENER 3.6V 300MW SOT23-3 |
Tillverkarens standardleveranstid | 41 veckor |
Kundreferens | |
Detaljerad beskrivning | Dioder - zener 3.6 V 300 mW ±2% Ytmontering SOT-23-3 |
Datablad | Datablad |
EDA-/CAD-modeller | BZX84B3V6-G3-18 Modeller |
Kategori | Impedans (max) (Zzt) 90 Ohms |
Tillv. | Ström - läckström @ Vr 5 µA @ 1 V |
Serie | Arbetstemperatur -55°C-150°C |
Förpackning Remsa och spole (TR) Remsbit (CT) Digi-Reel® | Monteringstyp Ytmontering |
Artikelstatus Aktiv | Inkapsling/låda |
Spänning - Zener (Nom) (Vz) | Leverantörens enhetsförpackning SOT-23-3 |
Tolerans ±2% | Basproduktens nummer |
Effekt - max 300 mW |