BZX84B2V7-E3-18 är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Parametrisk ekvivalent
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
I lager: 0
Datablad
Parametrisk ekvivalent
I lager: 0
Datablad
Similar
Central Semiconductor Corp
Similar
Comchip Technology
onsemi
Diodes Incorporated
Diodes Incorporated
Dioder - zener 2.7 V 300 mW ±2% Ytmontering SOT-23-3
BZX84B2V7-E3-18
DigiKeys produktnummer
BZX84B2V7-E3-18-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
BZX84B2V7-E3-18
Beskrivning
DIODE ZENER 2.7V 300MW SOT23-3
Tillverkarens standardleveranstid
41 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Kategori
Impedans (max) (Zzt)
100 Ohms
Tillv.
Ström - läckström @ Vr
20 µA @ 1 V
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-150°C
Artikelstatus
Aktiv
Leverantörens enhetsförpackning
SOT-23-3
Tolerans
±2%
Basproduktens nummer
Effekt - max
300 mW