BZX84B2V4-E3-18 är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Parametrisk ekvivalent
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
I lager: 4
Datablad
Parametrisk ekvivalent
I lager: 0
Similar
onsemi
I lager: 769
Similar
Central Semiconductor Corp
onsemi
Diodes Incorporated
Dioder - zener 2.4 V 300 mW ±2% Ytmontering SOT-23-3
BZX84B2V4-E3-18
DigiKeys produktnummer
BZX84B2V4-E3-18-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
BZX84B2V4-E3-18
Beskrivning
DIODE ZENER 2.4V 300MW SOT23-3
Tillverkarens standardleveranstid
41 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Kategori
Impedans (max) (Zzt)
100 Ohms
Tillv.
Ström - läckström @ Vr
50 µA @ 1 V
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-150°C
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Monteringstyp
Ytmontering
Artikelstatus
Aktiv
Inkapsling/låda
Spänning - Zener (Nom) (Vz)
Leverantörens enhetsförpackning
SOT-23-3
Tolerans
±2%
Basproduktens nummer
Effekt - max
300 mW