BZX84B16-HE3-08
DigiKeys produktnummer
112-BZX84B16-HE3-08TR-ND - Remsa och spole (TR)
112-BZX84B16-HE3-08CT-ND - Remsbit (CT)
112-BZX84B16-HE3-08DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
BZX84B16-HE3-08
Beskrivning
DIODE ZENER 16V 300MW SOT23-3
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Dioder - zener 16 V 300 mW ±2% Ytmontering SOT-23-3
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
BZX84B16-HE3-08 Modeller
Produktattribut
Hitta liknande produkter
Kategori
Ström - läckström @ Vr
50 nA @ 11.2 V
Tillv.
Arbetstemperatur
-55°C-150°C
Serie
Grad
Automotive
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Godkännande
AEC-Q101
Artikelstatus
Föråldrad
Monteringstyp
Ytmontering
Spänning - Zener (Nom) (Vz)
Inkapsling/låda
Tolerans
±2%
Leverantörens enhetsförpackning
SOT-23-3
Effekt - max
300 mW
Basproduktens nummer
Impedans (max) (Zzt)
40 Ohms