BZX84B16-E3-18 är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Similar
Diotec Semiconductor
I lager: 2 747
Datablad
Similar
Diodes Incorporated
I lager: 0
Datablad
Central Semiconductor Corp
Central Semiconductor Corp
Diodes Incorporated
I lager: 313
onsemi
onsemi
Dioder - zener 16 V 300 mW ±2% Ytmontering SOT-23-3
BZX84B16-E3-18
DigiKeys produktnummer
BZX84B16-E3-18-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
BZX84B16-E3-18
Beskrivning
DIODE ZENER 16V 300MW SOT23-3
Tillverkarens standardleveranstid
41 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Kategori
Impedans (max) (Zzt)
40 Ohms
Tillv.
Ström - läckström @ Vr
50 nA @ 11.2 V
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-150°C
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Monteringstyp
Ytmontering
Artikelstatus
Aktiv
Inkapsling/låda
Spänning - Zener (Nom) (Vz)
Leverantörens enhetsförpackning
SOT-23-3
Tolerans
±2%
Basproduktens nummer
Effekt - max
300 mW