BZX84B15-E3-18
DigiKeys produktnummer
BZX84B15-E3-18GITR-ND - Remsa och spole (TR)
BZX84B15-E3-18GICT-ND - Remsbit (CT)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
BZX84B15-E3-18
Beskrivning
DIODE ZENER 15V 300MW SOT23-3
Tillverkarens standardleveranstid
41 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Dioder - zener 15 V 300 mW ±2% Ytmontering SOT-23-3
Kategori
Impedans (max) (Zzt)
30 Ohms
Tillv.
Ström - läckström @ Vr
50 nA @ 10.5 V
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-150°C
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Artikelstatus
Aktiv
Inkapsling/låda
Spänning - Zener (Nom) (Vz)
Leverantörens enhetsförpackning
SOT-23-3
Tolerans
±2%
Basproduktens nummer
Effekt - max
300 mW