BZX84B10-E3-08
DigiKeys produktnummer
BZX84B10-E3-08TR-ND - Remsa och spole (TR)
BZX84B10-E3-08CT-ND - Remsbit (CT)
BZX84B10-E3-08DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
BZX84B10-E3-08
Beskrivning
DIODE ZENER 10V 300MW SOT23-3
Tillverkarens standardleveranstid
41 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Dioder - zener 10 V 300 mW ±2% Ytmontering SOT-23-3
Kategori
Impedans (max) (Zzt)
20 Ohms
Tillv.
Ström - läckström @ Vr
200 nA @ 7 V
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-150°C
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Artikelstatus
Aktiv
Inkapsling/låda
Spänning - Zener (Nom) (Vz)
Leverantörens enhetsförpackning
SOT-23-3
Tolerans
±2%
Basproduktens nummer
Effekt - max
300 mW