BZX584C9V1-G3-08
DigiKeys produktnummer
112-BZX584C9V1-G3-08TR-ND - Remsa och spole (TR)
112-BZX584C9V1-G3-08CT-ND - Remsbit (CT)
112-BZX584C9V1-G3-08DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
BZX584C9V1-G3-08
Beskrivning
DIODE ZENER 9.1V 200MW SOD523
Tillverkarens standardleveranstid
36 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Dioder - zener 9.1 V 200 mW ±5% Ytmontering SOD-523
Kategori
Impedans (max) (Zzt)
6 Ohms
Tillv.
Ström - läckström @ Vr
500 nA @ 6 V
Serie
Arbetstemperatur
150°C (TJ)
Artikelstatus
Aktiv
Leverantörens enhetsförpackning
SOD-523
Tolerans
±5%
Basproduktens nummer
Effekt - max
200 mW