BZX584C5V1-HG3-08
DigiKeys produktnummer
112-BZX584C5V1-HG3-08TR-ND - Remsa och spole (TR)
112-BZX584C5V1-HG3-08CT-ND - Remsbit (CT)
112-BZX584C5V1-HG3-08DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
BZX584C5V1-HG3-08
Beskrivning
DIODE ZENER 5.1V 200MW SOD523
Tillverkarens standardleveranstid
36 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Dioder - zener 5.1 V 200 mW ±5% Ytmontering SOD-523
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
BZX584C5V1-HG3-08 Modeller
Produktattribut
Hitta liknande produkter
Kategori
Ström - läckström @ Vr
2 µA @ 2 V
Tillv.
Arbetstemperatur
150°C (TJ)
Serie
Grad
Automotive
Digi-Reel®
Godkännande
AEC-Q101
Artikelstatus
Aktiv
Tolerans
±5%
Leverantörens enhetsförpackning
SOD-523
Effekt - max
200 mW
Basproduktens nummer
Impedans (max) (Zzt)
40 Ohms