BZX55B4V7-TR
DigiKeys produktnummer
112-BZX55B4V7-TR-ND - Remsa och spole (TR)
112-BZX55B4V7-TRCT-ND - Remsbit (CT)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
BZX55B4V7-TR
Beskrivning
DIODE ZENER 4.7V 500MW DO204AH
Detaljerad beskrivning
Dioder - zener 4.7 V 500 mW ±2% Genomgående hål DO-204AH (DO-35)
Kategori
Ström - läckström @ Vr
500 nA @ 1 V
Tillv.
Spänning - fram (Vf) (max) @ If
1.5 V @ 200 mA
Serie
Arbetstemperatur
-65°C-175°C
Tolerans
±2%
Inkapsling/låda
Effekt - max
500 mW
Impedans (max) (Zzt)
80 Ohms