BZX55B30-TR
DigiKeys produktnummer
112-BZX55B30-TR-ND - Remsa och spole (TR)
112-BZX55B30-TRCT-ND - Remsbit (CT)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
BZX55B30-TR
Beskrivning
DIODE ZENER 30V 500MW DO204AH
Detaljerad beskrivning
Dioder - zener 30 V 500 mW ±2% Genomgående hål DO-204AH (DO-35)
Kategori
Ström - läckström @ Vr
100 nA @ 22 V
Tillv.
Spänning - fram (Vf) (max) @ If
1.5 V @ 200 mA
Serie
Arbetstemperatur
-65°C-175°C
Tolerans
±2%
Inkapsling/låda
Effekt - max
500 mW
Impedans (max) (Zzt)
80 Ohms