BZX384C8V2-HE3-08 har utgått och tillverkas inte längre.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
MFR Recommended
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
I lager: 0
Datablad
Similar
Panjit International Inc.
I lager: 13 565
Datablad
Similar
Diodes Incorporated
I lager: 118
onsemi
Diodes Incorporated
Nexperia USA Inc.
onsemi
Dioder - zener 8.2 V 200 mW ±5% Ytmontering SOD-323
BZX384C8V2-HE3-08
DigiKeys produktnummer
BZX384C8V2-HE3-08GITR-ND - Remsa och spole (TR)
BZX384C8V2-HE3-08GICT-ND - Remsbit (CT)
BZX384C8V2-HE3-08GIDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
BZX384C8V2-HE3-08
Beskrivning
DIODE ZENER 8.2V 200MW SOD323
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
EDA-/CAD-modeller
BZX384C8V2-HE3-08 Modeller
Produktattribut
Hitta liknande produkter
Kategori
Ström - läckström @ Vr
700 nA @ 5 V
Tillv.
Arbetstemperatur
-55°C-150°C
Serie
Grad
Automotive
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Godkännande
AEC-Q101
Artikelstatus
Föråldrad
Tolerans
±5%
Effekt - max
200 mW
Basproduktens nummer
Impedans (max) (Zzt)
15 Ohms