BZX384C5V6-HG3_A08 | |
|---|---|
DigiKeys produktnummer | 112-BZX384C5V6-HG3_A08TR-ND - Remsa och spole (TR) |
Tillverkare | |
Tillverkarens produktnummer | BZX384C5V6-HG3_A08 |
Beskrivning | DIODE ZENER 5.6V 200MW SOD323 |
Tillverkarens standardleveranstid | 99 veckor |
Kundreferens | |
Detaljerad beskrivning | Dioder - zener 5.6 V 200 mW ±5% Ytmontering SOD-323 |
Datablad | Datablad |
Kategori | Impedans (max) (Zzt) 15 Ohms |
Tillv. | Ström - läckström @ Vr 1 µA @ 2 V |
Serie | Arbetstemperatur 150°C (TJ) |
Förpackning Remsa och spole (TR) | Grad Automotive |
Artikelstatus Aktiv | Godkännande AEC-Q101 |
Spänning - Zener (Nom) (Vz) | Monteringstyp Ytmontering |
Tolerans ±5% | Inkapsling/låda |
Effekt - max 200 mW | Leverantörens enhetsförpackning SOD-323 |