BZX384C5V6-HE3-18
DigiKeys produktnummer
112-BZX384C5V6-HE3-18TR-ND - Remsa och spole (TR)
112-BZX384C5V6-HE3-18CT-ND - Remsbit (CT)
112-BZX384C5V6-HE3-18DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
BZX384C5V6-HE3-18
Beskrivning
DIODE ZENER 5.6V 200MW SOD323
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Dioder - zener 5.6 V 200 mW ±5% Ytmontering SOD-323
EDA-/CAD-modeller
BZX384C5V6-HE3-18 Modeller
Produktattribut
Hitta liknande produkter
Kategori
Ström - läckström @ Vr
1 µA @ 2 V
Tillv.
Arbetstemperatur
-55°C-150°C
Serie
Grad
Automotive
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Godkännande
AEC-Q101
Artikelstatus
Föråldrad
Monteringstyp
Ytmontering
Spänning - Zener (Nom) (Vz)
Inkapsling/låda
Tolerans
±5%
Leverantörens enhetsförpackning
SOD-323
Effekt - max
200 mW
Basproduktens nummer
Impedans (max) (Zzt)
40 Ohms