BZX384C5V6-E3-18
DigiKeys produktnummer
BZX384C5V6-E3-18GITR-ND - Remsa och spole (TR)
BZX384C5V6-E3-18GICT-ND - Remsbit (CT)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
BZX384C5V6-E3-18
Beskrivning
DIODE ZENER 5.6V 200MW SOD323
Tillverkarens standardleveranstid
99 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Dioder - zener 5.6 V 200 mW ±5% Ytmontering SOD-323
Kategori
Impedans (max) (Zzt)
40 Ohms
Tillv.
Ström - läckström @ Vr
1 µA @ 2 V
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-150°C
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Artikelstatus
Aktiv
Inkapsling/låda
Spänning - Zener (Nom) (Vz)
Leverantörens enhetsförpackning
SOD-323
Tolerans
±5%
Basproduktens nummer
Effekt - max
200 mW