BZX384C5V6-E3-08 är slut i lager och kan restnoteras.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Direkt
Diodes Incorporated
I lager: 0
Datablad
Uppgradering
onsemi
I lager: 48 706
Datablad
Similar
SMC Diode Solutions
Similar
Diodes Incorporated
onsemi
Nexperia USA Inc.
I lager: 33
Nexperia USA Inc.
Dioder - zener 5.6 V 200 mW ±5% Ytmontering SOD-323
BZX384C5V6-E3-08
DigiKeys produktnummer
BZX384C5V6-E3-08GITR-ND - Remsa och spole (TR)
BZX384C5V6-E3-08GICT-ND - Remsbit (CT)
BZX384C5V6-E3-08GIDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
BZX384C5V6-E3-08
Beskrivning
DIODE ZENER 5.6V 200MW SOD323
Detaljerad beskrivning
Kategori
Impedans (max) (Zzt)
40 Ohms
Tillv.
Ström - läckström @ Vr
1 µA @ 2 V
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-150°C
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Tolerans
±5%
Basproduktens nummer
Effekt - max
200 mW