BZX384C5V1-E3-18 är slut i lager och kan restnoteras.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Similar
Diodes Incorporated
I lager: 0
Datablad
Similar
Central Semiconductor Corp
I lager: 0
Datablad
Central Semiconductor Corp
Comchip Technology
Diodes Incorporated
Diotec Semiconductor
onsemi
Nexperia USA Inc.
Nexperia USA Inc.
Dioder - zener 5.1 V 200 mW ±5% Ytmontering SOD-323
BZX384C5V1-E3-18
DigiKeys produktnummer
BZX384C5V1-E3-18GITR-ND - Remsa och spole (TR)
BZX384C5V1-E3-18GICT-ND - Remsbit (CT)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
BZX384C5V1-E3-18
Beskrivning
DIODE ZENER 5.1V 200MW SOD323
Detaljerad beskrivning
Kategori
Impedans (max) (Zzt)
60 Ohms
Tillv.
Ström - läckström @ Vr
2 µA @ 2 V
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-150°C
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Tolerans
±5%
Basproduktens nummer
Effekt - max
200 mW