BZX384C43-E3-08
DigiKeys produktnummer
112-BZX384C43-E3-08TR-ND - Remsa och spole (TR)
112-BZX384C43-E3-08CT-ND - Remsbit (CT)
112-BZX384C43-E3-08DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
BZX384C43-E3-08
Beskrivning
DIODE ZENER 43V 200MW SOD323
Tillverkarens standardleveranstid
99 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Dioder - zener 43 V 200 mW ±5% Ytmontering SOD-323
Kategori
Impedans (max) (Zzt)
150 Ohms
Tillv.
Ström - läckström @ Vr
50 nA @ 30.1 V
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-150°C
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Monteringstyp
Ytmontering
Artikelstatus
Aktiv
Inkapsling/låda
Spänning - Zener (Nom) (Vz)
Leverantörens enhetsförpackning
SOD-323
Tolerans
±5%
Basproduktens nummer
Effekt - max
200 mW