BZX384C3V9-HG3-08
DigiKeys produktnummer
112-BZX384C3V9-HG3-08TR-ND - Remsa och spole (TR)
112-BZX384C3V9-HG3-08CT-ND - Remsbit (CT)
112-BZX384C3V9-HG3-08DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
BZX384C3V9-HG3-08
Beskrivning
DIODE ZENER 3.9V 200MW SOD323
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Dioder - zener 3.9 V 200 mW ±5% Ytmontering SOD-323
EDA-/CAD-modeller
BZX384C3V9-HG3-08 Modeller
Kategori
Ström - läckström @ Vr
3 µA @ 1 V
Tillv.
Arbetstemperatur
150°C (TJ)
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Grad
Automotive
Artikelstatus
Föråldrad
Godkännande
AEC-Q101
Tolerans
±5%
Inkapsling/låda
Effekt - max
200 mW
Leverantörens enhetsförpackning
SOD-323
Impedans (max) (Zzt)
85 Ohms