BZX384C3V6-HE3-08
DigiKeys produktnummer
112-BZX384C3V6-HE3-08TR-ND - Remsa och spole (TR)
112-BZX384C3V6-HE3-08CT-ND - Remsbit (CT)
112-BZX384C3V6-HE3-08DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
BZX384C3V6-HE3-08
Beskrivning
DIODE ZENER 3.6V 200MW SOD323
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Dioder - zener 3.6 V 200 mW ±5% Ytmontering SOD-323
EDA-/CAD-modeller
BZX384C3V6-HE3-08 Modeller
Produktattribut
Hitta liknande produkter
Kategori
Ström - läckström @ Vr
5 µA @ 1 V
Tillv.
Arbetstemperatur
-55°C-150°C
Serie
Grad
Automotive
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Godkännande
AEC-Q101
Artikelstatus
Föråldrad
Tolerans
±5%
Leverantörens enhetsförpackning
SOD-323
Effekt - max
200 mW
Basproduktens nummer
Impedans (max) (Zzt)
90 Ohms