BZX384C3V6-E3-18 är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Similar
Diodes Incorporated
I lager: 16
Datablad
Similar
Central Semiconductor Corp
I lager: 0
Datablad
Comchip Technology
I lager: 0
Diodes Incorporated
Nexperia USA Inc.
onsemi
Dioder - zener 3.6 V 200 mW ±5% Ytmontering SOD-323
BZX384C3V6-E3-18
DigiKeys produktnummer
BZX384C3V6-E3-18-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
BZX384C3V6-E3-18
Beskrivning
DIODE ZENER 3.6V 200MW SOD323
Tillverkarens standardleveranstid
99 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
EDA-/CAD-modeller
BZX384C3V6-E3-18 Modeller
Kategori
Impedans (max) (Zzt)
90 Ohms
Tillv.
Ström - läckström @ Vr
5 µA @ 1 V
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-150°C
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Monteringstyp
Ytmontering
Artikelstatus
Aktiv
Inkapsling/låda
Spänning - Zener (Nom) (Vz)
Leverantörens enhetsförpackning
SOD-323
Tolerans
±5%
Basproduktens nummer
Effekt - max
200 mW