BZX384C30-HE3-08 har utgått och tillverkas inte längre.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
MFR Recommended
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
I lager: 0
Datablad
Similar
Diodes Incorporated
I lager: 26 370
Datablad
Similar
Central Semiconductor Corp
I lager: 421
Diodes Incorporated
Dioder - zener 30 V 200 mW ±5% Ytmontering SOD-323
BZX384C30-HE3-08
DigiKeys produktnummer
BZX384C30-HE3-08-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
BZX384C30-HE3-08
Beskrivning
DIODE ZENER 30V 200MW SOD323
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
EDA-/CAD-modeller
BZX384C30-HE3-08 Modeller
Produktattribut
Hitta liknande produkter
Kategori
Ström - läckström @ Vr
50 nA @ 21 V
Tillv.
Arbetstemperatur
-55°C-150°C
Serie
Grad
Automotive
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Godkännande
AEC-Q101
Artikelstatus
Föråldrad
Tolerans
±5%
Effekt - max
200 mW
Basproduktens nummer
Impedans (max) (Zzt)
80 Ohms