BZX384C16-HG3-18 har utgått och tillverkas inte längre.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
MFR Recommended
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
I lager: 0
Datablad
Dioder - zener 16 V 200 mW ±5% Ytmontering SOD-323
BZX384C16-HG3-18
DigiKeys produktnummer
112-BZX384C16-HG3-18TR-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
BZX384C16-HG3-18
Beskrivning
DIODE ZENER 16V 200MW SOD323
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
EDA-/CAD-modeller
BZX384C16-HG3-18 Modeller
Kategori
Ström - läckström @ Vr
50 nA @ 11.2 V
Tillv.
Arbetstemperatur
150°C (TJ)
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Grad
Automotive
Artikelstatus
Föråldrad
Godkännande
AEC-Q101
Spänning - Zener (Nom) (Vz)
Monteringstyp
Ytmontering
Tolerans
±5%
Inkapsling/låda
Effekt - max
200 mW
Leverantörens enhetsförpackning
SOD-323
Impedans (max) (Zzt)
10 Ohms