BZX384B8V2-HE3-18 har utgått och tillverkas inte längre.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
MFR Recommended
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
I lager: 0
Datablad
Similar
Diodes Incorporated
I lager: 108 999
Datablad
Similar
Diodes Incorporated
I lager: 118
onsemi
onsemi
I lager: 4
Nexperia USA Inc.
Dioder - zener 8.2 V 200 mW ±2% Ytmontering SOD-323
BZX384B8V2-HE3-18
DigiKeys produktnummer
BZX384B8V2-HE3-18-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
BZX384B8V2-HE3-18
Beskrivning
DIODE ZENER 8.2V 200MW SOD323
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
EDA-/CAD-modeller
BZX384B8V2-HE3-18 Modeller
Produktattribut
Hitta liknande produkter
Kategori
Ström - läckström @ Vr
700 nA @ 5 V
Tillv.
Arbetstemperatur
-55°C-150°C
Serie
Grad
Automotive
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Godkännande
AEC-Q101
Artikelstatus
Föråldrad
Tolerans
±2%
Leverantörens enhetsförpackning
SOD-323
Effekt - max
200 mW
Basproduktens nummer
Impedans (max) (Zzt)
15 Ohms