BZX384B6V2-HE3_A08 är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Parametrisk ekvivalent
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
I lager: 0
Datablad
Nytt hos DigiKey
Bilden för BZX384B6V2-HE3_A08 är inte tillgänglig
BZX384B6V2-HE3_A08
DigiKeys produktnummer
112-BZX384B6V2-HE3_A08TR-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
BZX384B6V2-HE3_A08
Beskrivning
DIODE ZENER 6.2V 200MW SOD323
Tillverkarens standardleveranstid
99 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Dioder - zener 6.2 V 200 mW ±2% Ytmontering SOD-323
Kategori
Impedans (max) (Zzt)
6 Ohms
Tillv.
Ström - läckström @ Vr
3 µA @ 4 V
Serie
Arbetstemperatur
150°C (TJ)
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Grad
Automotive
Artikelstatus
Aktiv
Godkännande
AEC-Q101
Spänning - Zener (Nom) (Vz)
Monteringstyp
Ytmontering
Tolerans
±2%
Inkapsling/låda
Effekt - max
200 mW