BZX384B62-HE3-18 har utgått och tillverkas inte längre.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
MFR Recommended
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
I lager: 0
Datablad
Similar
onsemi
I lager: 5 851
Datablad
Similar
onsemi
Dioder - zener 62 V 200 mW ±2% Ytmontering SOD-323
BZX384B62-HE3-18
DigiKeys produktnummer
BZX384B62-HE3-18-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
BZX384B62-HE3-18
Beskrivning
DIODE ZENER 62V 200MW SOD323
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
EDA-/CAD-modeller
BZX384B62-HE3-18 Modeller
Produktattribut
Hitta liknande produkter
Kategori
Ström - läckström @ Vr
50 nA @ 43.4 V
Tillv.
Arbetstemperatur
-55°C-150°C
Serie
Grad
Automotive
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Godkännande
AEC-Q101
Artikelstatus
Föråldrad
Monteringstyp
Ytmontering
Spänning - Zener (Nom) (Vz)
Inkapsling/låda
Tolerans
±2%
Leverantörens enhetsförpackning
SOD-323
Effekt - max
200 mW
Basproduktens nummer
Impedans (max) (Zzt)
215 Ohms