BZX384B5V6-HE3-18 har utgått och tillverkas inte längre.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
MFR Recommended
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
I lager: 0
Datablad
Similar
Panjit International Inc.
I lager: 7 900
Datablad
Similar
Diodes Incorporated
onsemi
Nexperia USA Inc.
I lager: 33
Diodes Incorporated
Dioder - zener 5.6 V 200 mW ±2% Ytmontering SOD-323
BZX384B5V6-HE3-18
DigiKeys produktnummer
BZX384B5V6-HE3-18GITR-ND - Remsa och spole (TR)
BZX384B5V6-HE3-18GICT-ND - Remsbit (CT)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
BZX384B5V6-HE3-18
Beskrivning
DIODE ZENER 5.6V 200MW SOD323
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
EDA-/CAD-modeller
BZX384B5V6-HE3-18 Modeller
Produktattribut
Hitta liknande produkter
Kategori
Ström - läckström @ Vr
1 µA @ 2 V
Tillv.
Arbetstemperatur
-55°C-150°C
Serie
Grad
Automotive
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Godkännande
AEC-Q101
Artikelstatus
Föråldrad
Tolerans
±2%
Leverantörens enhetsförpackning
SOD-323
Effekt - max
200 mW
Basproduktens nummer
Impedans (max) (Zzt)
40 Ohms