BZX384B4V7-G3-18 är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Parametrisk ekvivalent
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
I lager: 16
Datablad
Parametrisk ekvivalent
I lager: 0
Similar
Central Semiconductor Corp
Similar
Central Semiconductor Corp
onsemi
Nexperia USA Inc.
onsemi
Diodes Incorporated
I lager: 875
Nexperia USA Inc.
Dioder - zener 4.7 V 200 mW ±2% Ytmontering SOD-323
BZX384B4V7-G3-18
DigiKeys produktnummer
BZX384B4V7-G3-18-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
BZX384B4V7-G3-18
Beskrivning
DIODE ZENER 4.7V 200MW SOD323
Tillverkarens standardleveranstid
99 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Kategori
Impedans (max) (Zzt)
80 Ohms
Tillv.
Ström - läckström @ Vr
3 µA @ 2 V
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-150°C
Artikelstatus
Aktiv
Tolerans
±2%
Basproduktens nummer
Effekt - max
200 mW