BZX384B3V3-HE3-18 har utgått och tillverkas inte längre.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
MFR Recommended
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
I lager: 0
Datablad
Similar
Panjit International Inc.
I lager: 81
Datablad
Similar
Diodes Incorporated
I lager: 16 476
Central Semiconductor Corp
onsemi
Nexperia USA Inc.
onsemi
I lager: 47
Dioder - zener 3.3 V 200 mW ±2% Ytmontering SOD-323
BZX384B3V3-HE3-18
DigiKeys produktnummer
112-BZX384B3V3-HE3-18TR-ND - Remsa och spole (TR)
112-BZX384B3V3-HE3-18CT-ND - Remsbit (CT)
112-BZX384B3V3-HE3-18DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
BZX384B3V3-HE3-18
Beskrivning
DIODE ZENER 3.3V 200MW SOD323
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
EDA-/CAD-modeller
BZX384B3V3-HE3-18 Modeller
Produktattribut
Hitta liknande produkter
Kategori
Ström - läckström @ Vr
5 µA @ 1 V
Tillv.
Arbetstemperatur
-55°C-150°C
Serie
Grad
Automotive
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Godkännande
AEC-Q101
Artikelstatus
Föråldrad
Tolerans
±2%
Leverantörens enhetsförpackning
SOD-323
Effekt - max
200 mW
Basproduktens nummer
Impedans (max) (Zzt)
95 Ohms