BZX384B16-G3-18
DigiKeys produktnummer
112-BZX384B16-G3-18TR-ND - Remsa och spole (TR)
112-BZX384B16-G3-18CT-ND - Remsbit (CT)
112-BZX384B16-G3-18DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
BZX384B16-G3-18
Beskrivning
DIODE ZENER 16V 200MW SOD323
Tillverkarens standardleveranstid
99 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Dioder - zener 16 V 200 mW ±2% Ytmontering SOD-323
Kategori
Impedans (max) (Zzt)
40 Ohms
Tillv.
Ström - läckström @ Vr
50 nA @ 11.2 V
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-150°C
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Tolerans
±2%
Basproduktens nummer
Effekt - max
200 mW