BZX384B12-HE3_A18 är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Parametrisk ekvivalent
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
I lager: 0
Datablad
Parametrisk ekvivalent
Nexperia USA Inc.
I lager: 0
Datablad
Nexperia USA Inc.
Nytt hos DigiKey
Bilden för BZX384B12-HE3_A18 är inte tillgänglig
BZX384B12-HE3_A18
DigiKeys produktnummer
112-BZX384B12-HE3_A18TR-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
BZX384B12-HE3_A18
Beskrivning
DIODE ZENER 12V 200MW SOD323
Tillverkarens standardleveranstid
99 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Dioder - zener 12 V 200 mW ±2% Ytmontering SOD-323
Kategori
Impedans (max) (Zzt)
10 Ohms
Tillv.
Ström - läckström @ Vr
100 nA @ 8 V
Serie
Arbetstemperatur
150°C (TJ)
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Grad
Automotive
Artikelstatus
Aktiv
Godkännande
AEC-Q101
Spänning - Zener (Nom) (Vz)
Monteringstyp
Ytmontering
Tolerans
±2%
Inkapsling/låda
Effekt - max
200 mW