BZW04-102HE3/54 är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Littelfuse Inc.
I lager: 2 801
Comchip Technology
Taiwan Semiconductor Corporation
165V Klämma 2,4A Ipp TVS - dioder Genomgående hål DO-204AL (DO-41)
BZW04-102HE3/54
DigiKeys produktnummer
BZW04-102HE3/54-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
BZW04-102HE3/54
Beskrivning
TVS DIODE 102VWM 165VC DO204AL
Detaljerad beskrivning
Kategori
Ström - toppuls (10/1000 µs)
2,4A
Tillv.
Effekt - toppuls
400W
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Arbetstemperatur
-55°C-175°C (TJ)
Artikelstatus
Aktiv
Grad
Automotive
Typ
Zener
Godkännande
AEC-Q101
Spänning - backspänning (typ)
102V
Spänning - genombrott (min)
114V
Leverantörens enhetsförpackning
Spänning - begränsning (max) @ Ipp
165V