BZW04-102-E3/73 är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Direkt
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Direkt
Similar
165V Klämma 2,4A Ipp TVS - dioder Genomgående hål DO-204AL (DO-41)
BZW04-102-E3/73
DigiKeys produktnummer
BZW04-102-E3/73-ND - Remsa och låda (TB)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
BZW04-102-E3/73
Beskrivning
TVS DIODE 102VWM 165VC DO204AL
Detaljerad beskrivning
Kategori
Ström - toppuls (10/1000 µs)
2,4A
Tillv.
Effekt - toppuls
400W
Förpackning
Remsa och låda (TB)
Arbetstemperatur
-55°C-175°C (TJ)
Spänning - backspänning (typ)
102V
Leverantörens enhetsförpackning
Spänning - genombrott (min)
114V
Basproduktens nummer
Spänning - begränsning (max) @ Ipp
165V