BZW04-102-E3/54 är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Direkt
Littelfuse Inc.
I lager: 2 801
Datablad
Direkt
Littelfuse Inc.
I lager: 0
Datablad
Similar
Comchip Technology
Similar
165V Klämma 2,4A Ipp TVS - dioder Genomgående hål DO-204AL (DO-41)
BZW04-102-E3/54
DigiKeys produktnummer
BZW04-102-E3/54-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
BZW04-102-E3/54
Beskrivning
TVS DIODE 102VWM 165VC DO204AL
Tillverkarens standardleveranstid
13 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Kategori
Ström - toppuls (10/1000 µs)
2,4A
Tillv.
Effekt - toppuls
400W
Serie
Nätmatningsskydd
Nej
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Tillämpningar
General Purpose
Artikelstatus
Aktiv
Arbetstemperatur
-55°C-175°C (TJ)
Typ
Zener
Monteringstyp
Genomgående hål
Enkelriktade kanaler
1
Inkapsling/låda
DO-204AL, DO-41, axiell
Spänning - backspänning (typ)
102V
Leverantörens enhetsförpackning
Spänning - genombrott (min)
114V
Basproduktens nummer
Spänning - begränsning (max) @ Ipp
165V