BZT55C6V8-GS18 är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Parametrisk ekvivalent
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
I lager: 10 101
Datablad
Parametrisk ekvivalent
I lager: 0
Datablad
Similar
Microchip Technology
Similar
Microchip Technology
Dioder - zener 6.8 V 500 mW ±5% Ytmontering SOD-80 QuadroMELF
BZT55C6V8-GS18
DigiKeys produktnummer
BZT55C6V8-GS18-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
BZT55C6V8-GS18
Beskrivning
DIODE ZENER 6.8V 500MW SOD80
Detaljerad beskrivning
Kategori
Ström - läckström @ Vr
100 nA @ 3 V
Tillv.
Spänning - fram (Vf) (max) @ If
1.5 V @ 200 mA
Serie
Arbetstemperatur
-65°C-175°C
Tolerans
±5%
Inkapsling/låda
Effekt - max
500 mW
Impedans (max) (Zzt)
8 Ohms